Věřím ve Vás, Vivien...

 

Už uběhly tři dlouhé měsíce od toho incidentu, kdy jsme se pohádali, když jsme se rozešli a kdy jsem já vlastní blbostí skončil na ošetřovně se zápalem průdušek. Strávil jsem tam asi měsíc a půl a další čas jsem trávil na čajových dýcháncích u Vivien, která se mi teď stala snad jedinou oporou, kterou mám. Všichni kamarádi – tedy ti dva ze tři, co mám - jsou na mě naštvaní a já jim to vůbec nemám za zlé. Udělal jsem blbost a za ty se platí, v tomhle případě jsem z toho vyváznul dobře, můj otec by mě potrestal mnohem hůře. Noční můry mě přepadají stále každou noc, co se mi podaří usnout a můj stav moc nezlepšuje ani to, že bezesný spánek momentálně nemůžu brát. Byl jediným únikem do klidného spánku a teď už nemůžu, protože bych si začal zvyšovat dávky pro účinek a nikam by to nevedlo. Po několika sezeních s Vivien jsem konečně nabral dost odvahy k tomu, abych se Anet svěřil s celou pravdou. Co se mi přihodilo v dětství, čím mi otec vyhrožuje a co požaduje.

 

Donesu víno, jídlo, zapálím krb…. uděláme si s Anet příjemný večer po tom všem a já jí přitom všechno řeknu. Možná to nevezme úplně nejlíp, ale určitě mě podpoří“ říkal jsem si – jak naivní!

 

Každopádně jednoho večera jsem ji po večeři potkal ve vstupní síni. Zhluboka jsem se nadechnul a domluvil se s ní, že se s úderem večerky sejdeme v redakci a vyřešíme to, co se stalo. Došel jsem tam ještě s mírným předstihem a přes to tam už seděla. Vůbec se nehýbala a bylo na ní znát, že jí tohle asi není dvakrát příjemné, nicméně jsem se pořád snažil. Nalil víno, nandal jídlo… nevydržela to a chtěla to znát hned. Nenapila se, nenajedla… a tak jsem to na ní vychrlil, neproběhlo to vůbec, tak jak jsem si představoval. Nevzala to vůbec dobře. „Je dobře, že to skončilo takhle na začátku, nedokázala bych být s někým jako tvůj otec.“ Přecházela před krbem, neposlouchala… mé argumenty byly zbytečné. Zasáhla mě nepřipraveného a bolestivě do mě zaryla jílec meče. Má duše začala bolestivě krvácet a já se dal na útěk s láhví vína v ruce. „Slib mi, že si nic neuděláš“ Nemohl jsem jí nic slíbit, spíše jsem nechtěl. Bolest na duši mě ochromila tak, že jsem nebyl schopen myslet čistě. Víno, kouzla, pokoj… dopis Vivien. Moc dobře jsem věděl, že ona je momentálně jediná moje naděje a že by chtěla, abych jí napsal. Pokaždé mi zdůrazňuje, že tu pro mě je. Je tu pro každého, kdo ji potřebuje a je to asi divné, ale nejvíc ze všeho mě děsí to, že jsem ji zklamal. Kdybych se o to znovu pokusil, neděsí mě tolik mámina výhružka o přikurtování na dva měsíce k posteli jako to, že bych se musel podívat Vivien do očí. Mírná opilost, východ z koleje, natlačení na zeď. Vyšel jsem si po večerce hezky do koupelen na záchod, když v tom se tam z ničeho nic zjevila Anet, okamžitě mě přitlačila ke zdi a začala si mlít svou, jak jsem nezodpovědný a chovám se jako malé dítě. Hádka … už tě nikdy nechci vidět! Zasloužená bezesná noc, ráno bez kocoviny, den jako bez duše, noční můra. Na druhý den jsem chodil po hradě jak bez duše, mrzí mě to, jak to dopadlo s Anet, byla mi opravdu nejbližší osobou, kterou jsem kdy měl a teď jsem ji ztratil. Chápu, že se pokaždé nechovám extrémně dospěle…jak bych mohl, když city jsou mi téměř cizí? Potřeboval bych předmět na ovládnutí citů a především lásky. Na hodině OPČM jsme dostali úžasnou esej, která mě vtáhla do vzpomínek na minulost. Pěkně bolestivé vzpomínky, Crucio… čajový dýchánek u Vivien. Byl jsem u ní téměř až do rána, drbal psa a všechno jsme probírali. Slíbila, že to zkusí s Anet vyřešit, uvidíme, jak to dopadne. Bezesná noc, Haiko v posteli. Ráno jsem chvíli trénoval kouzla, než jsem si všimnul krásně nachystané snídaně od skřítka Vivien. S mírným úsměvem na tváři jsem šel na procházku s Haikem, kterou jsme zakončili u jezera, kde jsme dováděli. Draco, štěstí, opuštění, rychlý návrat do hradu, vyhazov z hodiny…

 

„Nic není tak černé, jak vypadá, vy volíte, jaký bude váš osud, nikdo jiný“

„Nelitujme mrtvé, litujme živé a především ty, co žijí bez lásky“

Gianni

 
Hey There Delilah - Plain
00:00 / 00:00
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now